پرشین استار
*** خوش امدید لطفا ثبت نام کنید *** با تشكر مديريت پرشين استار***
پرشین استار
*** خوش امدید لطفا ثبت نام کنید *** با تشكر مديريت پرشين استار***
پرشین استار
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پرشین استار

پرشین استار

الرئيسيةأحدث الصورثبت نامورود
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
سحابة الكلمات الدلالية
المواضيع الأخيرة
» vpn رايگان يك ماه (U.S.A)
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-12-03, 01:38 من طرف masoudsheikhan

» انتی فیلتر برای ورود به فیس بوک
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-08-13, 12:39 من طرف faridh

» جک های برای ماه رمضان ۹۰
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-21, 02:22 من طرف reza

» Top 100 Romance Novels
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-21, 02:12 من طرف reza

» Romance novel
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-21, 02:11 من طرف reza

»  كلمات ولكن
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-19, 13:40 من طرف H-Z

»  أجمل حوار دار بين ذكر وأنثى
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-19, 13:37 من طرف H-Z

» شاهین نجفی(زندگی نامه)
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-19, 04:59 من طرف Admin

» 40 نكته براي كنتر غرايز جنسي
سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2012-05-16, 16:37 من طرف H-Z

أبريل 2024
الإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبتالأحد
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
اليوميةاليومية
التبادل الاعلاني

انشاء منتدى مجاني

سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14

نويسندهپيام
reza
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
reza

تعداد پستها : 43

سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Empty
پستعنوان: سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14    سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14  Icon_minitime2011-10-27, 08:24

نگاهی اجمالی به سبک های سنتی ووشو:

باگواجانگ : این سبک به نام روش هشت نمودار یا هشت ضلعی مطرح بوده و یکی از معروفترین مدارس در کشور چین به شمار می آید . این سبک هم چنین به نام های یوشین باگوا ، لونگ شینگ

باگوا ، یین یانگ با پان جانگ و .... معروف می باشد . باگواجانگ به همراه تای چی چوان و شینگ یی

چوان سه سبک مهم از نوع سبک های درونی ووشو محسوب شده و بشتر اساتید آن در استان ( هه بی ) چین فعال می باشند .

تونگ بی چوان : این سبک معروف به روش حمله در حال عقب گرد است که در شمال چین از طرفداران بیشتری برخوردار می باشد . بر اساس روایات قدیمی ، این سبک در نقاط مختلف با متدهای گوناگون تمرین می شده است که برخی از آنها بر پایه ووشینگ (پنج عنصر) شامل فلز ، چوب ، آب ، آتش و هوا شکل گرفته و بعضی نیز با الهام از تکنیک های شش ترکیبی و پنج سبک میمون به وجود آمده اند .

شیانگ شینگ چوان : این مدرسه از شیوه های مشت زنی ووشو به انجام فنون تقلیدی از حیوانات مختلف اختصاص داشته و در آن روش های گوناگونی از تکنیک های میمون ، ملخ ، ببر ، پلنگ ، مار ،

درنا ، عقاب و ... مورد تمرین قرار می گیرند . حرکات همچون ، پرواز اژدها ، پرش ببر ، زیرکی میمون ،

تیزی عقاب ، ایست درنا ، موج مار و قدرت شیر به نمایش درآمده و باعث تقویت قوای جسمانی و

روحی اجراء کننده می گردند .تاریخچه پیدایش این سبک به صدها سال قبل بازگشته و منشاء آن را به دکتر هواتو ، فیلسوف مشهور چینی منسوب می نمایند .

جویی چوان : در سبک جویی چوان ، هنر جو بر روی تکنیک های تعادلی و افت و خیزهای فراوان مسلط شده و در اجرای آن همانند افراد مست شده ، جلوه می نماید . این سبک که دارای روش هایی همچون

تکنیک مشت مست ، میمون مست ، شمشیر مست و پرنده مست می باشد نیز در هر دو بخش شمالی و جنوبی چین مورد تمرین قرار گرفته و دارای هر دو روش اجرا می باشد .

تانگ لانگ چوان : این سبک نیز مختص حرکات برگرفته شده از ملخ سبز است که به شیوه های دفاعی و حمله ای این حیوان می پردازد . این سبک توسط شخصی به نام وانگ لانگ از اهالی استان

شادونگ چین پس از انهدام و آتش گرفتن معبد شائولین در قرن هفدهم به وجود آمد که در حال حاضر از طرفداران بیشماری در دنیا برخوردار است .

فنزی چوان : فنزی چوان یکی از سبک های شمالی ووشو است که به ضربات برق آسای آن مشهور می باشد . کلیه حرکات در این روش بصورت دنباله دار و پیوسته بوده که با لاخص این تداوم و سرعت برق

آسای آن در اجرای هشت حرکت اصلی بوضوح دیده می شود . در مورد پیدایش این سبک ابهاماتی

وجود دارد ، لیکن ژنرال یوفی معروف که در سلسله سانگ جنوبی زندگی می کرد ، به عنوان اولین شخصی که این روش را توسعه و گسترش داد ، شناخته شده است .

شینگ یی چوان : این سبک که گاهی بدان هسینگ آی نیز می گویند ، یکی دیگر از سه سبک درونی ووشو بشمار آمده که به معنای شیوه مشت زنی با اراده و روح توصیف می گردد . شینگ یی دارای

حرکات مستقیم و تا حدی کوتاه نسبت به دیگر سبک های ووشو بوده و کاملا تحت تاثیر قانون ترکیب نرمی و سختی در حرکات می باشد .

سان خوانگ پائوچوئی : سان خوانگ پائوچوئی یا شیوه مشت زنی سه امپراطور که به مشت شاهین نیز معروف می باشد ، بر گرفته از مبارزات سه امپراطور افسانه ای چینی است که در آن زمان بر این باور

بودند که هر یک از آنها امپراطوری بهشت ، زمین و بشر را بر عهده دارند . اما تاریخچه قدیمی سبک می

گوید که استان های پکن ، هه بی ، شانسی ، شاندونگ ، لیائولینگ و جی لین در این شیوه بسیار

فعال بوده اند . سان خوانگ پائوچویی به دلیل ضربات پر قدرت مشت از شهرت خاصی برخوردار می باشد .

تان توئی : سبک تان توئی که به انجام ضربات پا مشهور می باشد دارای ده فرم قدیمی است که بعد ها توسط راهبان معبد شائولین دو فرم دیگر بدان افزوده گشت و به دوازده فرم رسید . این سبک در کشور چین بطور گسترده ای توسط مسلمانان این کشور مورد تمرین قرار می گیرد .

یینگ جا چوان : یینگ جا چوان به معنای سبک پنجه عقاب است که یکی از پر قدرت ترین و با سرعت ترین سبک های ووشو بوده و در هر دو شیوه شمالی و جنوبی اجرا می شود . در این روش که ابداع

کننده آن ژنرال ( یوفی ) می باشد ، دست ها و بازوان با سرعت بسیار زیاد ، تکنیک های شلاق مانند را انجام داده و پا ها نیز با پرش ها و جهش های رعد آسا هنر رزمی این سبک را تکمیل می کنند .

سیولوم پای : یا مشت جنوبی شائو لین که اصطلاحا بدان ( نن شائولین ) نیز می گویند از جمله سبک های بسیار نادر و قدیمی است که در معبد شائولین جنوبی واقع در استان ( فوجیان ) به وجود

آمد . ( سیولوم ) که گاها (سیل لوم ) نیز تلفظ می شود ، بر اساس حرکت پنج حیوان ، اژدها ، ببر ،

مار ، پلنگ ، و درنا به وجود آمده و یکی از با شکوه ترین سبکهای پر قدرت در هنر های رزمی چینی محسوب می گردد .

هونگ کوئن : هونگ کوئن یکی از سبکهای جنوبی ووشو است که به سبک مشت ببر معروف می باشد . در این روش تکنیکها ،ضربات ، پرتاب ها ، ایستادن ها و... به شیوه پرقدر تی انجام شده که در بیشتر آنها از حرکات پنجه ببر بطور واضحی استفاده و بهره برداری شده است.

نوشته شده توسط محمد امان محمدی ( آشنا ) | موضوع: | لینک ثابت | یک نظر
درباره نویسنده این وبلاگ : Fri 14 Apr 2006 6:39 درباره نویسنده این وبلاگ :

من ( ) متخلّص به ( آشنا ) هستم ( ) سال سن دارم . میزان تحصیلاتم ( )است . جوانی ورزشکار که عاشق ورزشهای رزمی است . رشته ورزشی من ( کونگ فو توآ ) است که چندسالی می شود در این رشته فعالیت می کنم و در حال حاضر در ( خط 4 ) کونگ فو توآ و با درجه ( شالبند سبز ) قرار دارم .

سخن نویسنده این وبلاگ :

سلامی به گرمی بهار برای تک تک شما جوان های ورزشکار .

به دلیل علاقه زیاد من به ورزشهای رزمی در پی آن شدم تا وبلاگی در زمینه هنرهای رزمی بنویسم درباره تاریخچه پیدایش برخی رشته ها و سبک ها و نیز آشنایی با آنها ، آشنایی با برخی از چهره های رزمی جهان ، حرف های خودم ، و کلی هم عکس های باحال ، امیدوارم که مورد پسند شما خوانندگان این وبلاگ قرار بگیرد . هر هفته منتظر مطالب جدید باشید . راستی نظر یادتون نره ، منتظر نظرات شما جوان های ورزشکار هستم
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سبک های سنتی ووشو : Thu 11 May 2006 17:14
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» بروس لی Fri 14 Jul 2006 11:3
» نینجوتسو(نینجا)(کونوایچی) Thu 9 Nov 2006 16:44